جدیدترین و بروزترین سایت فیلم و سریال

بودجه تولید «ماجرای نیمروز» چقدر بوده هست؟ - سینمای ایران - خبر و گفته - iCinema

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

چند هفته پیش افشین حبیب زاده معاون نظارت شورای شهر تهران از مشارکت ۹۵۰ میلیون تومانی شهرداری تهران در ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» خبر داد. اما امروز این نماینده شورای شهر اعلام کرده که این ۹۵۰ میلیون تومان سهم ۲۵ درصدی شهرداری در ساخت فیلم محمدحسین مهدویان بوده هست.  اگر سهم سایر ارگان‌ها برای تامین بودجه «ماجرای نیمروز» را در نظر بگیریم، یعنی حداقل ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت «ماجرای نیمروز» هزینه شده هست.

«ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان و به تهیه کنندگی سید محمود رضوی برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و پس از استقبال مخاطبان و منتقدان توانست ۴ سیمرغ بلورین از جشنواره سال گذشته بدست آورد.

این فیلم سینمایی پس از موفقیت در جشنواره فجر، نوروز امسال در سینماهای کشور به نمایش درآمد و به فروش قابل قبولی دست یافت و تا چند ماه‌ عنوان پرفروش ترین فیلم غیر کمدی سال را به خود اختصاص داد.

دو هفته پیش افشین حبیب‌زاده عضور شورای شهر تهران اعلام کرد که در دوره گذشته شورای شهر تهران، ۹۵۰ میلیون تومان برای ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» هزینه شده هست.

اما این عضو شورای شهر امروز درباره سهم شهرداری از فیلم «ماجرای نیمروز» به ایسنا گفته هست: «بنا به گفته رئیس مرکز سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر در واقع قراردادی با سازنده فیلم «ماجرای نیمروز» منعقد کرده بود که بر اساس آن شهرداری سهم ۲۵ درصدی در تولید این فیلم داشته و بر همین اساس ۹۵۰ میلیون تومان برای تولید این فیلم پرداخت کرده هست که پس از فروش سهم شهرداری پرداخت شده که البته این روند ادامه دارد.»

فیلم «ماجرای نیمروز» در اکران نوروز توانست بیش از ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش کند که این رقم به شکل مساوی میان سینمادارن، پخش کننده فیلم (سیمای مهر به مدیرعاملی محمود رضوی) و تهیه کننده تقسیم می‌شود. البته کارگردان «ماجرای نیمروز» در پایان اکران این فیلم اعلام کرد که فروش آخرین ساخته‌اش با توجه به اکران در دانشگاه‌ها و مراکز غیر رسمی، به بیش از ۶ میلیارد تومان رسیده هست.

حال با توجه به صحبت‌های حبیب زاده می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه ساخت «ماجرای نیمروز» با توجه به بازیگران سرشناسی که در اختیار داشت، ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده هست.

۹۴۱۱۲