جدیدترین و بروزترین سایت فیلم و سریال

«ثور 3» دوباره فاتح گیشه امریکا و دنیا شد - سینمای جهان - خبر و گفته - iCinema

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

آی سینما: قسمت سوم فیلم ابرقهرمانی «ثور» با اقتدار کامل و کسب بیش از ۵۶ میلیون دلار درآمد در تعطیلات آخر هفته، برای دومین هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم گیشه امریکا شد. محصول مشترک دیزنی و مارول هم اکنون در بیش از چهار هزار سالن سینما در سراسر ایالات متحده و کانادا روی پرده هست. اما موفقیت «ثور ۳» در گیشه دنیا هم چشمگیر بود و این فیلم ۱۸۰ میلیون دلاری با بیش از ۷۵ میلیون دلار فروش آخر هفته صدرنشین گیشه دنیا شد و کل فروش جهانی‌اش را در کم‌تر از سه هفته به بیش از ۶۵۰ میلیون دلار رسید.

به نوشته ورایتی، فیلم ابرقهرمانی «ثور: راگناروک» (Thor: Rahnarok) در رقابت با دو فیلم جدیدا اکران شده شامل بازسازی «قتل در قطار سریع السیر شرق» و همچنین کمدی «خونه بابایی ۲» موفق شد از جمعه تا پایان یک‌شنبه شب به فروشی برابر با ۵۶٫۶ میلیون دلار دست پیدا کند و کل فروش داخلی‌اش را به بیش از ۲۱۱ میلیون دلار برساند. همزمان، کل فروش این فیلم در گیشه سینماهای سایر نقاط دنیا از مرز ۴۳۸ میلیون دلار عبور کرده و کل فروش جهانی محصول مشترک دیزنی و مارول به رقم خیره‌کننده ۶۵۰ میلیون دلار رسیده هست.

استقبال سینماروها از «ثور ۳» در دومین هفته اکرانش، رکورد جدیدی را به فهرست افتخارات این فیلم ابرقهرمانی اضافه کرد؛ از جمله بیست و نهمین فیلم تاریخ سینما که عنوان پرفروش‌ترین هفته دوم اکران را به خود اختصاص داده و همچنین پنجمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷٫

کمدی خانوادگی «خونه بابایی ۲» که به عنوان محصول جدید استودیوی پارامونت و با بازگشت مارک والبرگ و ویل فرل در نقش شخصیت‌های محوری فیلم اول از جمعه گذشته در بیش از ۳۵۰۰ سالن سینما روی پرده رفت هست، با ۳۰ میلیون دلار فروش افتتاحیه رده دوم جدول پرفروش‌ها را در گیشه امریکا به خود اختصاص داد.

همزمان، بازسازی درام جنایی «قتل در قطار سریع السیر شرق» به کارگردانی کنت برانا از دهم نوامبر در سینماهای امریکای شمالی اکران شد که با ۲۸٫۲ میلیون دلار فروش افتتاحیه عنوان سومین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته را از آن خود کرد. این فیلم پرستاره توسط کمپانی پخش فاکس در بیش از ۳۳۰۰ سالن سینما به نمایش درآمده هست. بازیگران سرشناسی همچون جانی دپ، جاش گد، میشل فایفر، پنه لوپه کروز، ویلم دافو، و دیزی ریدلی ستاره «جنگ ستارگان ۷» در جدیدترین اقتباس سینمایی رمان معروف آگاتا کریستی ایفای نقش کرده‌اند.

در میان اکران‌های قدیمی، فیلم علمی-تخیلی «بلید رانر ۲» که در ۸۶۳ سالن سینما روی پرده هست همچنان در فهرست ده فیلم پرفروش گیشه آخر هفته قرار دارد. جدیدترین دنباله فیلم ریدلی اسکات که توسط دنی ویلنوو فیلمساز کانادایی مقابل دوربین رفته، در ششمین هفته اکرانش به فروشی برابر با ۱٫۴ میلیون دلار دست یافت. کل فروش داخلی این فیلم بعد از ۳۸ روز اکران به ۸۸ میلیون دلار رسیده هست.

 

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۱۲-۱۰ نوامبر ۲۰۱۷
رتبه 

عنوان فیلم 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار)

تعداد سالن

کل فروش (میلیون دلار)

بودجه ساخت (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

ثور: راگناروک

۵۶٫۶

۴۰۸۰

۲۱۱٫۵

۱۸۰

۲

۲

خونه بابایی

۳۰

۳۵۷۵

۳۰

۶۹

۱

۳

قتل در قطار سریع السیر شرق ۲۰۱۷

۲۸٫۲

۳۳۴۱

۲۸٫۲

۵۵

۱

۴

کریسمس مامان‌های بد

۱۱٫۵

۳۶۱۵

۳۹٫۸

۲۸

۲

۵

جیگسا

۳٫۴

۲۶۵۱

۳۴٫۳

۱۰

۳

۶

یک هالووین مدیایی ۲

۲

۱۹۰۰

۴۵٫۹

۲۵

۴

۷

توفان جغرافیایی

۱٫۵

۱۶۸۵

۳۱٫۶

۱۲۰

۴

۸

بلید رانر ۲۰۴۹

۱٫۴

۸۶۳

۸۸

۱۵۰

۶

۹

روز مرگت مبارک

۱٫۳

۱۵۶۴

۵۴٫۹

۴٫۸

۵

۱۰

لیدی برد

۱٫۲

۳۷

۱٫۷

۲

 

۹۴۱۴