جدیدترین و بروزترین سایت فیلم و سریال

دنباله جدید «اره» پرفروش‌ترین فیلم هفته شد - سینمای جهان - خبر و گفته - iCinema

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

آی سینما: فیلم ترسناک «جیگسا» (Jigsaw) با ۱۶٫۳ میلیون دلار فروش افتتاحیه صدرنشین گیشه امریکا شد. این فیلم ۹۲ دقیقه‌ای که هشتمین بخش از مجموعه سینمایی «اره» به شمار می‌رود از جمعه گذشته (۲۷ اکتبر) در بیش از ۲۹۰۰ سالن سینما در سراسر ایالات متحده و کانادا اکران شد.

همزمان، فیلم جدید جرج کلونی و مت دیمن هم در بیش از دو هزار سالن سینما اکران شد اما به طرزی ناامیدکننده فقط ۲٫۸ میلیون دلار فروش کرد. گیشه امریکا در حالی در سه روز گذشته به پیشواز هالووین رفته که فروش بلیت‌های آخر هفته برای دومین بار در سال ۲۰۱۷ به پایین‌ترین رقم ممکن رسیده هست.

«جیگسا» که با بودجه ده میلیون دلاری ساخته شده و پخش آن بر عهده استودیو لاینزگیت هست موفق به دریافت امتیاز ب در «سینمااسکور» سایت نظرسنجی مخاطبان شده هست. فروش افتتاحیه این فیلم حدود چهار میلیون کم‌تر از رقم پیش‌بینی شده از سوی کارشناسان گیشه بوده هست.

خط اصلی داستان هشتمین فیلم این مجموعه سینمایی یک دهه بعد از مرگ جیگسا می‌گذرد، زمانی‌که پلیس مشغول تحقیق و بررسی درباره مجموعه‌ای از قتل‌های بی‌رحمانه هست که به سبک جیگسا انجام گرفته‌اند. اولین فیلم «اره» به کارگردانی جیمز ون نخستین بار در اکتبر ۲۰۰۴ روانه پرده سینماها شد. استودیو لاینزگیت تا سال ۲۰۱۰، هر سال یک دنباله جدید از این مجموعه را روانه پرده سینماها کرد. آخرین دنباله «اره» به نام «اره سه بعدی» در سالن‌های سینما به نمایش درآمد.

دومین هفته اکران «یک هالووین مدیایی ۲» با ۱۰ میلیون دلار فروش آخر هفته به پایان رسید که این فیلم ترسناک را یک پله پایین‌تر از «جیگسا» در رده دوم جدول پرفروش‌ها قرار داد.

جدیدترین ساخته جرج کلونی تحت عنوان «سابربیکان» (Suburbicon) که اولین بار در جشنواره فیلم ونیز امسال به نمایش درآمد بالاخره در سینماهای امریکا افتتاح شد. این فیلم با بازی مت دیمن در بیش از دو هزار سالن سینما روی پرده رفت و با ۲٫۸ میلیون دلار فروش افتتاحیه به سختی و با کسب رتبه نهم در جمع ده فیلم پرفروش گیشه آخر هفته قرار گرفت.

همزمان، درام جنگی زندگینامه‌ای «ممنون بابت خدمت‌تان» (Thank You for Your Service) به کارگردانی جیسن هال و با بازی مایلز تلر هم در بیش از دو هزار سالن سینما اکران شد و با ۳٫۷ میلیون دلار فروش افتتاحیه، یک پله پایین‌تر از «بلید رانر ۲» در رده ششم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. هم ساخته جدید کلونی و هم فیلم مایلز تلر بسیار پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند و نتوانستند فروش در سه روز نخست افتتاحیه‌شان طبق پیش‌بینی کارشناسان گیشه بفروشند.

کل درآمد گیشه امریکا در سه روز گذشته حدود ۷۵ میلیون دلار اعلام شده که رقمی بسیار ناامیدکننده هست و دومین آخر هفته کم‌رونق گیشه ۲۰۱۷ شمرده می‌شود. کل درآمد گیشه در آخرین هفته ماه اوت گذشته هم به ۶۹٫۳ میلیون دلار رسید که همچنان رکورددار پایین‌ترین فروش گیشه آخر هفته در سال ۲۰۱۷ هست.

گیشه اکتبر ۲۰۱۷ با کسب ۵۳۹ میلیون دلار درآمد، شاهد افت ۱۳٫۴ درصدی در مقایسه با سال گذشته همین موقع بوده هست. کل درآمد گیشه نیز تا اینجا به ۸٫۷۳ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با سال گذشته، نزدیک به پنج درصد کاهش داشته هست.

کارشناسان گیشه امیدوارند اکران دنباله جدید فیلم ابرقهرمانی «ثور» بتواند رونق را به سینماهای امریکای شمالی بازگرداند. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند فروش افتتاحیه «ثور: راگناروک» به ۱۲۵ میلیون دلار برسد.

اقتباس سینمایی «آن» استیون کینگ بعد از هشت هفته اکران در سینماهای امریکا حدود ۲٫۵ میلیون دلار فروش کرد و دهمین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته شد. کل فروش داخلی این فیلم ترسناک تا امروز به بیش از ۳۲۳ میلیون دلار رسیده هست.

 

فروش آخر هفته فیلم‌های روی پرده (امریکای شمالی) / ۲۹-۲۷ اکتبر ۲۰۱۷
رتبه 

عنوان فیلم 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) 

تعداد سالن 

کل فروش (میلیون دلار) 

بودجه ساخت (میلیون دلار) 

هفته اکران 

۱

جیگسا

۱۶٫۲

۲۹۴۱

۱۶٫۲

۱۰

۱

۲

یک هالووین مدیایی ۲

۱۰

۲۳۸۸

۳۵٫۵

۲۵

۲

۳

توفان جغرافیایی

۵٫۶

۳۲۴۶

۲۳٫۵

۱۲۰

۲

۴

روز مرگت مبارک

۴

۳۵۳۵

۴۸٫۳

۴٫۸

۳

۵

بلید رانر ۲۰۴۹

۳٫۹

۲۴۲۱

۸۱٫۳

۱۵۰

۴

۶

ممنون بابت خدمت‌تان (۲۰۱۷)

۳٫۷

۲۰۵۴

۳٫۷

۲۰

۱

۷

یگانه دلاوران

۳٫۴

۲۵۷۷

۱۱٫۹

۳۸

۲

۸

خارجی

۳٫۲

۲۵۰۵

۲۸٫۸

۳۵

۳

۹

سابربیکان

۲٫۸

۲۰۴۶

۲٫۸

۱

۱۰

آن

۲٫۴

۲۵۶۰

۳۲۳٫۷

۳۵

۸

 

۹۴۱۴