جدیدترین و بروزترین سایت فیلم و سریال

فارس گفته می‌دهد اشتیاق شاعران برای دیدار با رهبر انقلاب در مهمترین شب شعر سال+صوت و تصویر

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

به گفته خبرنگار کتاب و ادبیات خبرنامه فارس، همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) جمعی از شاعران در حوزه هنری گرد هم آمدند تا از آنجا راهی حسینیه امام خمینی شده و افطار را مهمان رهبر انقلاب باشند.


صفر علی احمدی، شاعر افغانستانی در کنار مرتضی امیری اسفندقه و محمود حبیبی کسبی

 

بر اساس این گفته، از ساعت ۱۶ عصر امروز چهارشنبه ۹ خرداد ماه ۹۷ شاعران با گرد آمدن در قرارهای شب نیمه ماه مبارک رمضان آن هم در حوزه هنری، آماده عزیمت به سمت دیدار با حضرت ماه شدند.


جمعی از شاعران پیش از عزیمت به بیت رهبری

 

عصر امروز مسجد حوزه هنری مملو از شاعران و ادیبانی بود که سروده‌هایی در قالب‌های مختلف داشتند. البته در میان آنها پیشکسوتان و شاعران نام‌آشنا جلوه‌نمایی خاصی داشت؛ افرادی چون سیمیندخت وحیدی، یوسفعلی میرشکاک، حسین کریمی مراغه‌ای، سیدعلی موسوی گرمارودی، حسین اسرافیلی، عباس براتی‌پور، مرتضی امیری اسفندقه، محمدعلی مجاهدی، علی محمدمودب، جواد محقق، حسین بانی، زکریا اخلاقی، جلیل صفربیگی و….


یوسفعلی میرشکاک و محمود حبیبی کسبی

میلاد عرفان‌پور، محمدمهدی سیار و محمود حبیبی کسبی نیز از جمله شاعرانی هستند که تجربه سال‌ها حضور و شعرخوانی در جلسات نیمه ماه مبارک رمضان را دارند و چهره‌های جوانی چون عالیه مهرابی، محمدحسین ملکیان، غلامرضا کافی، اعظم معارف‌وند و… در حیاط حوزه هنری دیده می‌شوند که شور این گروه بیش از دیگران هست و شاید نخستین باری باشد که برای این دیدار دعوت شده اند.


استاد حسین کریمی مراغه‌ای

 

بخشی از شعری که قرار هست حسین کریمی مراغه‌ای، شاعر آذربایجانی در محضر رهبر انقلاب بخواند

 

در ضیافت امسال جای استاد حمید سبزواری، مشفق کاشانی، حبیب‌الله چایچیان و… خالی هست اما در میان حاضران چهره دو فرزند مرحوم سبزواری نمایان بود که امسال نیز به نیابت از پدر به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند.


جمعی از شاعران پیش از عزیمت به بیت رهبری


سیمیندخت وحیدی و علی محمد مودب

 

انتهای پیام/