جدیدترین و بروزترین سایت فیلم و سریال

میزان فروش فیلم های اکران دوم نوروزی در هفته اول خرداد - اخبار سینمای ایران و جهان

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

سینماپرس: فیلم های روی پرده در هفته اول خردادماه قریب سه میلیارد تومان فروش داشته هست که برای ۷ فیلم در حال اکران فروش چندان موفقی به حساب نمی آید.

به گفته سینماپرس، بالاخره ۱۰ هفته نمایش فیلم های اکران نوروزی تمام شد و این آثار از این به بعد، تنها در برخی از پردیس های سینمایی نمایش خود را ادامه خواهند داد تا سالن های بیشتری در اختیار فیلم های اکران دوم نوروز قرار گیرد.

درحالیکه چهار هفته ای از نمایش ۷ فیلم اکران دوم نوروز می گذرد، به سالن های نمایش آنها افزوده شده هست تا شاید برخی از فیلم ها کمی بهتر از هفته های گذشته با استقبال مخاطبان رو به رو شوند.

در بررسی تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌ها همچنان اثری در ژانر کمدی در صدر پُرفروش قرار دارد و در تعقیب آن فیلمی توقیفی که ۵ سال در انتظار اکران بود حضور دارد.

فروش ناامید کننده سه میلیاردی ۷ فیلم در این هفته در حالی رقم خورده هست که در اکران نوروز، تنها یک فیلم در هفته این میزان فروش را داشته هست.

فیلم سینمایی «تگزاس» از ابتدای هفته تاکنون یک میلیارد و ۱۵۷ میلیون تومان فروش داشته و در مجموع ۸ هفته نمایش در ۱۲۸ سالن سینما مبلغ هفت میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان فروخته هست.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی تگزاس با بازی حمید فرخ‌نژاد، سام درخشانی و پژمان جمشیدی آمده هست: هیچ‌وقت یه ایرانی رو تهدید نکن، حتی تو تگزاس!

در این فیلم به کارگردانی مسعود اطیابی، بازیگران خارجی چون گابریلا پتری، توگان تی‌شی‌را و آدریانو تولوزا ایفای نقش می‌کنند.

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» نیز بعد از ۳ هفته نمایش در ۷۳ سالن سینما، این هفته ۵۸۳ میلیون تومان فروش داشته هست و در مجموع، دو میلیارد و ۵۸۳ میلیون تومان فروش کرده هست.

این فیلم درباره نوید، دانشجویی‌ست که در جریان اعتراضات سال ۸۸ دانشجوی ستاره دار خواهد شد و برای رسیدن به نامزد مورد علاقه اش با مشکلاتی رو به رو خواهد شد…

باران کوثری، نوید محمدزاده، رضا بهبودی، میثاق زارع، میلاد رحیمی، بهرام افشاری، امیررضا میرآقا، تینو صالحی، رضا کولغانی، وحید قاضی زاهدی و عباس جمالی بازیگران «عصبانی نیستم» هستند.

«خجالت نکش» دیگر فیلم اکران دوم نوروز نیز این هفته فروشی بهتر از ۴۹۲ میلیون تومان نداشته هست. این فیلم در مجموع ۳ هفته نمایش در۹۱ سالن سینما یک میلیارد و ۹۲۱ میلیون تومان فروش کرده هست.

این فیلم، نخستین ساخته بلند فیلمنامه نویس با تجربه سینما، رضا مقصودی هست و در خلاصه داستان آن آمده هست: صنم حق داره خجالت بکشه چندتا بچه بزرگ و عروس داره. سنی ازش گذشته اما قنبر که به فکر پیشرفت مملکته اصلا خجالت سرش نمیشه معتقده «حلال کن هزار کن» خجالت نکش.

احمد مهرانفر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، شهره لرستانی، الناز حبیبی، علی صالحی و سام درخشانی بازیگران فیلم سینمایی «خجالت نکش» هستند.

«چهار راه استامبول» نیز در این هفته رشد خوبی در میزان فروش داشته و ۵۶۱ میلیون تومان فروخته هست. این فیلم در مجموع ۳ هفته نمایش در ۶۷ سالن سینما یک میلیارد و ۸۳۵ مییلون تومان فروخته هست.

«چهار راه استانبول» با نگاهی متفاوت به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو داستان خود را روایت می کند.

بهرام رادان، محسن کیایی، سحر دولتشاهی، رعنا آزادی ور، ماهور الوند، سعید چنگیزیان، پوریا رحیمی سام، بابک بهشاد، خسرو احمدی، تینو صالحی، حسین امیدی، رضا شریف نژاد، علی گیل وری، شقایق جعفری جوزانی، مسعود کرامتی و مهدی پاکدل در «چهارراه استانبول» ایفای نقش می‌کنند.

فیلم سینمایی «خوک» نیز این هفته هرچند فروش کمی داشت اما در مقایسه با هفته گذشته، رشد خوبی داشته و ۲۱۶ میلیون تومان فروخته هست. این فیلم در مجموع سه هفته نمایش در ۳۵ سالن سینما ۷۳۱ میلیون تومان فروش داشته هست.

«خوک» با بازی لیلا حاتمی و علی مصفا نخستین نمایش خود را در جشنواره برلین تجربه کرد و مورد توجه منتقدان نیز قرار گرفت.

در خوک علاوه بر حاتمی و مصفا که برای اولین بار حضور در یک اثر کمدی را تجربه کرده‌اند هنرمندانی چون حسن معجونی، لیلی رشیدی، پریناز ایزدیار و سیامک انصاری ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده هست: قاتلی در سطح شهر مشغول کشتن کارگردانان سینمای ایران هست، اما حسن را نادیده گرفته. حسن رنجیده هست: آیا او مهمترین فیلمساز این شهر نیست؟ پس چرا قاتل تحویلش نمی‌گیرد؟ هنگامی که نام حسن به عنوان مظنون اصلی پرونده قتل‌ها در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، اوضاع دیگر غیرقابل تحمل می‌شود. حالا حسن ناچار هست برای اعاده حیثیتش نقشه هوشمندانه‌ای بکشد…

«جشن دلتنگی» نیز در این هفته همچنان کم فروغ در گیشه بوده و ۳۷ میلیون تومان فروش داشته هست. این فیلم بعد از ۳ هفته نمایش در ۲۹ سالن سینما ۱۳۰ میلیون تومان فروخته هست.

«جشن دلتنگی» درباره رابطه واقعی آدم‌ها و گره خوردن آن با فضای مجازی و همچنین چهار طبقه اجتماعی هست.

محسن کیایی، بهنام تشکر، پانته‌آ پناهی‌ها، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، ساغر قناعت، عرفان ناصری، علی دهبان، ندا عقیقی، اشکان منصوری، پریوش نظریه و امید روحانی در این فیلم ایفای نقش می کنند.

«آن سوی ابرها» ناکام گیشه در اکران دوم نوروز نیز این هفته فروشی بهتر از ۳۴ میلیون تومان نداشته هست. این فیلم در مجموع ۳ هفته نمایش در ۱۲ سالن سینما در مجموع ۱۴۲ میلیون تومان فروخته هست.

در «آن سوی ابرها» که محصول کشور هند هست، یشان خاطار و مالاویکا موهانان ایفای نقش می کنند.

در خلاصه داستان تازه ترین ساخته مجیدی آمده هست: این فیلم در ستایش عشق و زندگی و تنوع روابط انسانی هست.

فیلم سینمایی «آن سوی ابرها» که در سرگروهی سینما جوان نمایش خود را آغاز کرده، موسیقی اش را «آی. آر. رحمان» آهنگساز مطرح و اسکاری هندی ساخته هست.