کسب و کار

نحوه انجام یک مصاحبه موفق آنلاین

مصاحبه آنلاین واژه ای است که طی چند ماه گذشته به یک اصطلاح معروف تبدیل شده است. نحوه ارتباط و تعامل ما با مردم از ارتباط چهره به چهره به ملاقات در این دنیای مجازی منتقل شده است، جایی که می تواند زبان بدن شما را با آنچه توسط وب کم ضبط می شود را به سراسر نقاط جهان در کمترین زمان انتقال دهد. و اما شاید اینگونه هم نباشد و ارتباط کلامی شما ممکن است به دلیل مشکلات اتصال قطع شود.به هر حال ما باید خود را با بسیاری از شیوه های جدید وفق دهیم. و هیچ کاری بهتر از آماده شدن برای یک مصاحبه بزرگ آنلاین نیست. شاید اگر موفق باشید و بتوانید یک مساحبه آنلاین عالی و کارآمد داشته باشید بتوانید برای مدت زمان بسیار ناچیزی با همکاران خود به صورت مجازی تعامل داشته باشید.

ما در اینجا پیشنهادات و نکاتی را برای هرکسی که آماده مصاحبه در یک محیط آنلاین است ارائه می دهیم.

مانند هر کار دیگری، آماده سازی مهم ترین بخش کار است. چگونگی آمادگی برای مصاحبه بسیار مهم را داشته باشیم. توجه داشته باشید در این زمان ها باید چند اصل و نکته اضافی را در این دنیای جدید کار دنبال کنیم!

“قبل از هر چیز دیگری، آمادگی کلید موفقیت است.” الکساندر گراهامبل

1. قبل از مصاحبه

طوری رفتار کنید که گویی قرار است یک مصاحبه حضوری منظم داشته باشد.

در حالی که ممکن است از نظر جسمی در یک اتاق با مصاحبه گرهایی حضور نداشته باشید. با این وجود اولین مرحله کار را اینگونه شروع کنید. این مورد یک تأثیر مثبت دارد.

تمرین، تمرین، تمرین:

ما نمی توانیم روی این مسئله به اندازه کافی تأکید کنیم. مصاحبه ها در بهترین مواقع کمی مصنوعی هستند. شما در زمینه خود و تجربه خود بهترین متخصص جهان هستید و عادت دارید که حرفه خود را با روشنی و شفافیت برای دوستان توصیف کنید. اما آیا می توانید توصیفات سطح بالای تجربیات قبلی کاری خود را هنگامی که با افرادی که نمی شناسید و در یک فشار شدید قرار دارید زیر و رو کنید؟ برای بیان نقش های فعلی و گذشته یا انتخاب نمونه های موقعیتی که به بهترین وجه مهارت شما را نشان می دهد؟ پاسخ صادقانه منفی است! و پیشنهاد ما تمرین های قبل مصاحبه است.

بررسی دقیق فناوری مورد استفاده در یک مصاحبه آنلاین:

از آنجا که برای معرفی خود، بحث در مورد نقش و ایجاد بهترین تأثیر به فناوری اعتماد خواهید کرد، باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز از قبل کار می کند. پهنای باند و سرعت دسترسی خود به اینترنت را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که یک اتصال اینترنت امن و قوی دارید. اگرمودم  شما قابل اعتماد نیست، نکته قابل توجه اتصال تلفن همراه برای اطمینان از اتصال ثابت است.

اگر مودم و دسترسی به اینترنت در طول مصاحبه از کار افتاد، یک برنامه پشتیبان تهیه کنید. مطمئن شوید شماره تلفن همراه خود را با مصاحبه کننده خود به اشتراک گذاشته اید و درصورت نیاز به تماس با آنها، شماره آنها را نیز داشته باشید.

اگر پیوندی برای پیوستن به مصاحبه به اشتراک گذاشته شده است. مطمئن شوید که چه مواردی برای اتصال به آن لازم است. به عنوان مثال، برخی از سیستم عامل ها ممکن است شما را ملزم به نصب یک نرم افزار اضافی و یا یک برنامه یا استفاده از یک مرورگر خاص کنند. بنابراین مطمئن شوید که این کار را مدت ها قبل از وقوع مصاحبه انجام داده اید.

موقعیت مکانی:

سعی کنید فضای آرامی در خانه خود پیدا کنید و آنچه را در پس زمینه قابل مشاهده است، در نظر بگیرید. شما نمی خواهید هیچ درب باز یا تصویر منحرف کننده ای روی دیوار باشد.

نورپردازی:

اطمینان حاصل کنید که از نور خوبی در اتاق برخوردار هستید. از نشستن با پنجره به پشت خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث خیرگی دوربین شود و مستقیماً زیر منبع نور ننشینید.

تصویر و صدا:

اطمینان حاصل کنید که دوربین و میکروفون روی لپ تاپ، دستگاه یا تلفن شما به درستی کار می کنند و تجهیزات شما یا به برق وصل است یا به طور کامل شارژ شده است! برای اطمینان از اینکه دیده و شنیده می شوید، با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود آزمایشی را انجام دهید.

لباس و آرایش:

سعی کنید در حالی که هنوز راحت هستید، برای مصاحبه لباس مناسب بپوشید. این به شما کمک می کند تا احساس حرفه ای تری داشته باشید و به یاد داشته باشید، برداشت های اول آخرین هستند!

می خواهید چه چیزی بگویید:

اگر این اولین مصاحبه شما با یک فرد یا یک شرکت است، زمانی را اختصاص دهید و در مورد تجارت یا شخصی که برای آن مصاحبه می کنید به دقت تحقیق کنید. با انجام تحقیقات انجام شده، علاقه واقعی شما به این مصاحبه نشان داده می شود و حتی این تحقیقات به شما کمک می کند سوالات و پاسخ های جالبی را در هنگام مکالمه پیدا کنید. همچنین می توانید برخی از سوالات را درباره شرکت و نقش آن آماده کنید.

تحقیق قبل از مصاحبه:

صفحه درباره وب سایت شرکت و همچنین همه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی آنها را مطالعه کنید.

بررسی آنلاین:

شما همچنین باید مشخصات رسانه اجتماعی خود را بررسی کرده باشید. زیرا بسیاری از شرکت ها قبل از مصاحبه در مورد شما تحقیق می کنند. 

ارائه و مرور قبل از مصاحبه آنلاین:

 قبل از مصاحبه بهتر است موارد مورد بحث و سوالات و حتی برخی از پاسخ های  خود را مجدداً با مخاطب خود به اشتراک بگذارید. اگر از شما خواسته شده است سخنرانی کنید. مطمئن شوید که سوالات سناریو را با دقت خوانده اید و اگر از چیزی مطمئن نیستید، صادق باشید. این می تواند نشان دهد که شما از درخواست کمک نمی ترسید.

اگر در حال ارائه نمایشی هستید که دارای انیمیشن است یا شما را مجبور به نمایش یک ویژگی زنده می کند، مطمئن شوید که ابتدا این ویژگی را تست کرده اید. مهم است که ارائه خود را به صورت هجی بررسی کنید. ممکن است بخواهید پیش از مصاحبه، سخنرانی خود را با مخاطب خود به اشتراک بگذارید و همچنین ممکن است از شما بخواهد آن را از صفحه نمایش خود به اشتراک بگذارید. پس این کار را از قبل با یکی از دوستان خود امتحان می کنید تا مطمئن شوید که نحوه کار کردن آن را می دانید.

2. در طول مصاحبه آنلاین

پس از اینکه قبل از زمان مصاحبه خود را کاملاً آماده کردید. و اطمینان حاصل کردید که تمام فنآوری شما آماده و کارساز است مصاحبه را شروع کنید!

هنگام به اشتراک گذاری ارائه، سعی کنید از اسلایدها چیزی نخوانید: هدف اسلایدها ارائه موارد برجسته است و یادداشت های شما اطلاعات بیشتر را ارائه می دهد.

بین هر بخش از مصاحبه، زمانی برای بررسی پرسش و پاسخ را اختصاص دهید. و در هنگام ارائه با استفاده از پنل مصاحبه با مخاطبان تماس بگیرید. همچنین باید در تأخیر زمانی ارتباطات اینترنتی تأثیرگذار باشید.

اگر سوالی که پرسیده شده است را نمی فهمید، لطفاً توضیح دهید. و یا زمان و مکانی دیگر برای پاسخ دهی به آن سوال را مشخص کنید.

هنگام صحبت اطمینان حاصل کنید که به دوربین نگاه می کنید. زیرا این کار باعث تکرار تماس چشمی شما و مخاطب می شود. در بسیاری از برنامه های تماس ویدیویی، ممکن است تصویر شخصی شما در جعبه ای در قسمت دیگری از صفحه نمایش نشان داده شود. بنابراین آن جعبه را تا آنجا که می توانید به دوربین نزدیک کنید.

با توجه به شرایط فعلی کار از خانه، برای مقابله با وقفه ها آماده باشید (این مورد هم برای مصاحبه کننده و هم برای مصاحبه شونده اعمال می شود) وضعیت خانه همه متفاوت است و می تواند چالش هایی ایجاد کند. بنابراین مهم است که مراقب آن باشیم. 

یادداشتی در مورد برقراری ارتباط از طریق تماس ویدیویی

کارشناسان می گویند مکالمه آنلاین و تصویری بسیار متفاوت و دشوارتر از ارتباط طبیعی انسان است. و این ممکن است در میزان تصور شما از موفقیت در مصاحبه خود تأثیر بگذارد. صحبت کردن از طریق دوربین و صفحه نمایش، پردازش نشانه های غیرکلامی مانند حالت های صورت و لحن صدا و همچنین وجود جریان متفاوتی از سکوت های طبیعی را در مکالمه دشوار است. اطلاعات بیشتر در مورد این موضوعات را از وب سایت BBC بخوانید .

3. پس از انجام یک مصاحبه آنلاین

به طور کلی در پایان مصاحبه پانل مصاحبه مراحل بعدی و جدول زمانی روند کار را مشخص می کند. سعی کنید در حد امکان از مخاطبان خود درخواست کنید که نظرات و پیشنهادات خود را در مورد مصاحبه با شما به اشتراک بگذارند. دریافت ایمیل تشکر همیشه احساس خوبی خواهد داشت.

ارائه پیگیری و پشتیبانی:

اگر نگاهی به مصاحبه های افراد موفق داشته باشید. متوجه می شوید در بیشتر موارد یک مصاحبه کننده به شما می گوید چه زمانی با او یا تیم پشتیبانی در ارتباط خواهید بود. اگر به شما گفته شود تاریخ مشخصی برای برقراری تماس با شما وجود دارد. صبر می کنید تا آن تاریخ سپری شود و سپس خودتان تماس می گیرید. پس بهتر است شما هم اینگونه رفتار کنید.

اگر در ارائه نقش ناموفق بوده اید. همیشه درخواست بازخورد مهم است. این یک فرصت عالی برای کشف زمینه هایی است که می توانید در آنها پیشرفت کنید و به شما امکان می دهد برای مصاحبه بعدی آمادگی بیشتری داشته باشید.

“فرصت با کسانی که آماده نیستند وقت را تلف نمی کند” ثروت برای همه: یک زندگی موفق در لبه توانایی شما

این را بخوان: 9 اصل جادویی برای بهبود عملکرد هنگام کار و تحصیل در خانه

دوست داریم نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: معرفی کاربردی ترین روش ها در سال 2021، جهت انجام یک مصاحبه آنلاین موفق را برای ما ارسال کنید!

منابع:

ترجمه شده از سایت: مدرسه دیجیتال مارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا