کسب و کار

8 روش اثبات شده برای حرفه ای تر نشان دادن وب سایت شما در سال 2021

فقط 10 ثانیه طول می کشد تا کاربر تصمیم بگیرد که در یک صفحه از سایت بماند یا آن را ترک کند. چه عواملی باعث ترک سایت می شود؟ بدیهی است که نمی تواند محتوا باشد زیرا 10 ثانیه زمان کمی برای قضاوت در مورد محتوا است. این بدان معنی است که آنها از ظاهر کلی وب سایت خوششان نمی آید. مهم نیست که مردم امروزی چقدر ادعای روشنفکری می کنند، اما احساسات آنها هنوز بر آنها حاکم است. کالایی که خوب به نظر می رسد ابتدا به فروش می رسد. هر کسب و کاری که از طریق وب فعالیت می کند یا می فروشد باید این جنبه را در نظر داشته باشد، در مورد وبلاگ نویسان نیز همین مورد وجود دارد.

هیچ بهانه ای برای طراحی ضعیف یک سایت قابل قبول نیست. کسانی که در مورد نادیده گرفتن این جنبه لجبازی می کنند باید به خاطر داشته باشند که طراحی وب سایت (UI) از نظر الگوریتم گوگل یک عامل قابل توجه در رتبه بندی است. وقتی کسی برای اولین بار از وب سایت های شما بازدید می کند. چند ثانیه فرصت دارید تا توجه او را جلب کرده و اولین برداشت را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید اولین برداشت برای همیشه ادامه دارد. حتی نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیز به رابط کاربری بستگی دارد. بنابراین برای کمک به شما در روند طراحی وب سایت رویایی خود، ما در این مطلب 8 راه برای حرفه ای تر نشان دادن وب سایت شما به اشتراک گذاشته ایم.

نکاتی برای حرفه ای جلوه دادن وب سایت شما 

خب، هیچ کس برای طراحی بد سایت ها هزینه نمی کند. همه قصد دارند یک وب سایت زیبا ایجاد کنند، اما فقط تعداد کمی موفق به انجام این کار می شوند. راز افراد موفق این است که آنها یاد گرفته اند چگونه یک وب سایت را حرفه ای جلوه دهند.

آیا شما همچنین علاقه مند به بررسی عوامل اساسی حرفه ای تر نشان دادن یک وب سایت هستید؟ نکات زیر بهترین روش های اثبات شده برای انجام این کار است. نکات زیر را بررسی کنید!

1- سادگی زیبایی است

سادگی را می توان به معنای حذف جنبه هایی دانست که بر نمای کلی سایت تأثیر منفی می گذارند. در این زمینه، اولین چیزی که فرد باید به آن بپردازد، فضای سفید نام دارد. همچنین در عرصه طراحی وب به عنوان فضای منفی بسیار شناخته شده است. استفاده از فضای سفید در وب سایت شما می تواند برای سازمان، درک مطلب و جذابیت بصری بسیار موثر باشد. از همه مهمتر، به سالم نگه داشتن تمرکز کاربران کمک می کند.

تایپوگرافی یکی دیگر از عوامل حیاتی است که می تواند ظاهر را ساده و در عین حال زیبا جلوه دهد. اطمینان حاصل کنید که از تایپوگرافی واضح استفاده می کنید و اطمینان حاصل کنید که کارها را بیش از حد پیچیده نمی کنید.

هنگام طراحی وب سایت خود، اطمینان حاصل کنید که ناوبری تمیز و راحتی دارید که به کاربران کمک می کند تا به راحتی به مطالب دسترسی پیدا کنند. از همه مهمتر، پیمایش نباید مزاحم روند کاوش در صفحه شود. هر بخش از وب سایت باید به راحتی پیدا شود و باید از اصطلاحات معمول استفاده شود.

2- صفحات نباید درهم و برهم باشند

هدف اصلی در مورد تأکید زیاد بر حذف نابسامانی، افزایش استانداردهای رابط کاربری است. اول از همه باید صفحات ناخواسته را حذف کرد. در عین حال، عناصر طراحی باید ساده نگه داشته شوند. عوامل حواس پرتی نباید زیاد باشد. تبلیغات قطعاً مهمترین عوامل حواس پرتی است. بعضی اوقات توصیه های غیر مرتبط صفحه نیز باعث بهم ریختگی صفحه می شود.

خوانایی یکی دیگر از موارد مهم است که باعث می شود صفحه به هم ریخته به نظر برسد. لازم است به یاد داشته باشید که هر بازدید کننده ای با نیت خاصی همراه است و به دنبال محتوایی برای پاسخگویی به نیازهای خود است. نمایش محتوای ناخواسته و غیر مفید می تواند کثیف باشد و ظاهری نامرتب به صفحه وب بدهد.

وجود فضای منفی همیشه هم بد نیست. کسانی که احساس می کنند سایتشان بهم ریخته به نظر می رسد باید به دنبال استفاده هوشمندانه از فضای منفی باشند. این کار می تواند صفحه را به طرز باورنکردنی از عناصر بهم ریخته آزاد کند.

فضای سفید فقط درصورتی به سایت جلوه خوبی می دهد که از آن به درستی و با نسبت های مناسب استفاده شود. از این رو هنگام طراحی سایت یا صفحه وب، باید این جنبه ها را در نظر گرفت.

3- هماهنگی رنگ

هماهنگی رنگ یا ترکیب رنگ قطعاً یکی از مهمترین جنبه های طراحی وب است. در اینجا باید بیشتر به گزینه های اصلی رنگ توجه کنید تا امکانات پیچیده. اکثر شرکت های دارای رتبه برتر، آرم خود را با استفاده از تمام رنگ های اصلی طراحی می کنند.

به عنوان مثال، کوکاکولا آن را با ترکیبی از قرمز و سفید ساده نگه می دارد. اغراق در آن وجود ندارد. این بیشترین بیننده را به خود جلب می کند. رنگ تایپ فیس یکی دیگر از جنبه های اساسی است که باید در نظر گرفته شود. شاید مردم از منظر طراحی بر آن تأکید نکنند اما مطمئناً از منظر خوانایی اهمیت دارد.

با این حال، ساده نگه داشتن همه چیز اصلی ترین بخش از کار است. اکثر سایت های معروف گزینه های ساده را انتخاب می کنند، اطمینان حاصل می کنند که بیننده هنگام مشاهده احساس درد نمی کند.

بهترین راه برای رسیدگی به حفظ ترکیبات بهینه رنگ، یافتن یک رنگ پس زمینه مناسب است و همانطور که همیشه توصیه می شود حفظ حالت اولیه بدون شک بهترین گزینه است. رنگ اصلی گزینه های استانداردی مانند سفید، قرمز، آبی و غیره را نشان می دهد. در پایان بهتر است بدانید نسخه های مختلفی از رنگ اصلی وجود دارد ولی استفاده از رنگ اصلی اولیه (به حالت ابتدایی) همیشه بهترین ایده است.

4- پیمایش آسان و سریع

بدون شک پیمایش جنبه مهمی در طراحی وب است که طراحان باید آن را در ذهن داشته باشند. با این حال بیشتر افراد به منوی پیمایش فکر می کنند که وقتی نوبت به پیمایش می رسد از بالا به پایین می آید. بخشهای دیگری نیز وجود دارد، مانند ستون های فرعی. در اینجا منظور ما فقط تقویت ناوبری و ساده تر کردن کارها است.

به عبارت دیگر بازدید کننده ای که از سایت بازدید می کند باید بخشهای مورد نظر را به ساده ترین شکل ممکن پیدا کند. نوار ناوبری که از منوی بالا رها می شود بسیار مهم است زیرا بخشهای اصلی را کاملاً به نمایش می گذارد. 

علاوه بر این باید موقعیت مکان نما را کاملاً هماهنگ کنید. به همین ترتیب باید بخش نوار کناری را نیز بهینه کنید. اکثر سایت های امروزی دارای ستون های فرعی هستند. برخی از سایت ها دارای ستون های فرعی در هر دو طرف قسمت اصلی محتوا هستند. اما باید این را هم گفت که اکثر مردم این ستون های فرعی را نمی پسندند.

5- انتخاب قلم مناسب

قلم ها جنبه اساسی طراحی وب هستند. این قلم است که بسیاری از موارد مربوط به وب سایت را به تصویر می کشد. بنابراین برای طراح مهم است که قلم مورد استفاده اغلب تغییر نکند. برای ساده نگه داشتن آن باید بهترین فونت را برای نشان دادن نام تجاری پیدا کنید و تا آخر به آن پایبند باشید.

اگر قبلاً قلم نام تجاری دارید هنگام طراحی وب سایت خود از آن استفاده کنید. پیروی از دستورالعمل های تجاری به طور خاص می تواند در این مورد عالی باشد. پس به اندازه، نوع متن یا ترتیب دلخواه توجه داشته باشد.

سادگی یک عامل حیاتی است که فرد باید در مورد انتخاب قلم به خاطر بسپارد. در مرحله اول اطمینان حاصل کنید که قلم انتخاب شده به هیچ وجه بر تجربه کاربر تأثیر منفی نمی گذارد. به طور کلی باید احساس یک برند خوب و موثر را در ذهن داشته باشید. همچنین شما باید تصمیم بگیرید که آیا ایجاد یک ظاهر سنتی متناسب برند شما است یا خیر.

ترکیب رنگ نیز یک عامل اساسی است که فرد باید در مورد انتخاب قلم در نظر بگیرد. باید به طور ایده آل با آرم برند مطابقت داشته باشد. از همه مهمتر ترکیب رنگ نباید بر اثر کنتراست کلی تأثیر بگذارد. درمجموع یک قلم که می تواند کاربر پسند باشد و از نظر بصری جذاب باشد، باید بر دیگر قلم ها ترجیح داده شود.

6- از الگوها یا بافتهای ظریف استفاده کنید

استفاده از الگوها یا بافتهای ظریف نقش بسزایی در افزایش ظاهر کلی طراحی وب دارد. خبر خوب این است که امروزه می توان به هزاران بافت از طریق وب بصورت رایگان دسترسی پیدا کرد. با این حال باید در هنگام انتخاب کمی دقت به خرج دهید.

بهترین توصیه همیشه ساده نگه داشتن مسائل است. برای تکمیل مناسب با بافت، اطمینان از ساده بودن زمینه نیز بسیار مهم است. زیرا این مورد باعث نمایش هرچه بهتر جزئیات می شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از زمینه ساده این است که به ترکیب رنگ کمک می کند.

یک قانون ساده که ممکن است در ذهن داشته باشید این است که بافت ها به عنوان نقطه کانونی نیستند. در عوض، هدف آنها ارتقا سایر قسمتهای طراحی است. یک طرح می تواند باورنکردنی به نظر برسد وقتی یک روند با بافت ترکیب شود. بهترین و جذاب ترین شکل ظاهری را ارائه می دهد.

در دوران مدرن نیز می توان از انیمیشن استفاده کرد. وقتی نوبت به انیمیشن می رسد. می توان عناصر متحرک را برای ایجاد تأثیر بیشتر ادغام کرد. به عنوان مثال ممکن است انیمیشن های مختلفی پیدا شود که به روشی خاص پیچ خورده یا حرکت می کنند.

هدف اصلی این انیمیشن متحرک این است که بیش از هر چیز دیگری توجه کاربران را به خود جلب کند. همزمان انیمیشن متحرک باید پیام اصلی را که برند می خواهد ارائه دهد را به تصویر بکشد. بافت پس زمینه متحرک مطمئناً توجه بیشتری را به خود جلب می کند اما اطمینان حاصل کنید که بیش از حد باعث حواس پرتی و حتی آزاردهنده نباشد.

7- تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر بدون شک برای طراحی وب سایت مهم هستند. همه تصاویر با کیفیت می خواهند. اما نکته ای که باید به خاطر سپرد این است که تصاویر استفاده شده نباید تاثیری در سرعت وب سایت داشته باشند. بنابراین تصاویر بی ربط باید حذف شوند. در وهله اول تصویر باید نمای کلی وب سایت را افزایش دهد. به خاطر داشته باشید که تصاویر فقط به معنای عکس نیستند بلکه می توانند موارد دیگری مانند اینفوگرافیک باشند.

با این حال هر تلاشی برای تصاویر غیر استاندارد و غیر قابل نمایش در انواع سخت افزار ها بی فایده است. تغییر اندازه تصویر متناسب با هر دستگاه مهم است. از همه مهمتر، درنظر گرفتن کاربران تلفن همراه هنگام تغییر اندازه یا برش تصاویر تبدیل به امری ضروری شده است.

با افزایش تعداد کاربران تلفن همراه در وب، توجه به کاربران تلفن همراه بسیار مهم است. وضوح نیز یکی دیگر از جنبه های حیاتی است که باید هنگام انتخاب عکس به خاطر بسپارید.

هنگام تغییر اندازه تصاویر باید جنبه وضوح را در ذهن داشته باشید. به هر حال نباید بر کیفیت تصویر تأثیر بگذارد. در عین حال باید فاکتور سرعت وب سایت را در خاطر داشته باشید. تصاویر با وضوح فوق العاده بالا احتمالاً بر سرعت وب سایت تأثیر می گذارد که می تواند کاربران را از سایت شما دور کند.

8- ثبات را حفظ کنید

سازگاری جنبه حیاتی طراحی وب است. سازگاری همیشه به این معنی نیست که تک تک متن های مورد استفاده در وب سایت از یک راستای یکسانی برخوردار هستند. که در واقع سطحی به نظر می رسد. همچنین، به این معنی نیست که هر دکمه باید به طور یکنواخت قرار گیرد. در عوض سازگاری به این معنی است که هر بخش باید بخش دیگری را به خوبی تکمیل کند. این بدان معنی است که هر بخش باید مانند صفحات یک کتاب ظاهر شود.

در دوره طراحی پویا وب سایت، این عامل نقش مهمی را در موفقیت وب سایت ها ایفا می کند. از همه مهمتر تغییرات ایجاد شده در یک سایت باید با طراحی کلی مطابقت داشته باشد. با حفظ یک سبک ثابت از بخشهای کلیدی، مانند فرمها، هدرها، پاورقی ها، کشوها و غیره می توان سازگاری را حفظ کرد.

سازگاری وب سایت همچنین می تواند از طریق فاصله مناسب حفظ شود. هر یک از ستون های یک وب سایت باید از نظر اندازه مشابه باشند. به طور مشابه اندازه عناوین، تصاویر و غیره باید یکنواخت باشد.

استفاده هوشمند از رنگ نیز یکی از عوامل مهم در طراحی وب سایت است. به عنوان مثال بخشهای اصلی یک وب سایت که با استفاده از همان رنگ نمایش داده می شوند سازگاری باورنکردنی با طراحی وب دارند. از همه مهمتر، رنگ نباید خیلی اغراق آمیز و یا تار باشد. به طور کلی، ترکیب رنگ باید به خوبی طراحی را تکمیل کند.

جمع بندی:

در عصر دیجیتال، نحوه طراحی وب قطعاً از دیدگاه رتبه بندی نقشی اساسی دارد. تمام نکاتی که در بالا ذکر شد برای حفظ طراحی وب سایت حرفه ای که از طریق آن می توان در عصر دیجیتال همچنان رقابتی داشت، بسیار مهم است. در پایان، طراحی جنبه ای خلاقانه دارد و هیچ محدودیتی در خلاقیت وجود ندارد. نکته ای که در میان سایت های موفق رایج است این است که همه آنها به روش های خاص خود بی نظیر هستند.

امیدواریم که این مقاله در مورد 8 روش حرفه ای جلوه دادن وب سایت شما برای شما مفید باشد. اگر این مقاله به هر طریقی برای شما مفید است، در صورت تمایل آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. لطفا برای مشاهده به روزرسانی های آینده با ما در ارتباط باشید. ممنون از حضورتان.

منابع:

ترجمه شده از سایت: راهنما

همکاری ترجمه سایت: شارژ2کال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا